Kontakt
środa, 07 wrzesień 2022 11:19

Podsumowanie 8. Kolejki PKO Ekstraklasy

Napisane przez

Przed 8. kolejką Ekstraklasy w środę, 31 sierpnia odbyły się dwa zaległe mecze 6. kolejki z udziałem pucharowiczów z sezonu 2021/2022.

W Środa, 31 sierpnia wyniki zaległych meczów 6. kolejki PKO Ekstraklasy 2022/2023:

Raków Częstochowa – Pogoń Szczecin 1:0
Lechia Gdańsk – Lech Poznań 0:3

Wyjątkowo w piątek 2 września zainaugurowano 8. kolejkę PKO Ekstraklasy o godzinie 20:30 derbami Mazowsza gdzie Legia Warszawa pokonała na własnym boisku przy Łazienkowskiej Radomiaka Radom.

W sobotę o 15:00 będąca w dołku Stal Mielec zmierzyła się u siebie ze Śląskiem Wrocław, który ostatnio także nie prezentował najlepszej formy.

Ostatnia w tabeli Lechia tylko zremisowała bezbramkowo u siebie z Wartą Poznań, a na koniec dnia niespodziewanie wysoko Cracovia pokonała faworyzowany Raków Częstochowa.

W Lubinie Zagłębie grało z Jagiellonią Białystok. Przez pewien czas to gospodarze byli faworytami spotkania, ale kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry przyjezdni zdołali doprowadzić do remisu.

Do Kielc przyjechała chcąca zrehabilitować się swoim kibicom za ostatnią porażkę Pogoń Szczecin. Strzelanie w tym meczu rozpoczęło się bardzo szybko bo już w 5 minucie. Tego dnia to jednak goście mieli więcej powody do świętowania. Wynik meczu mówił bowiem tylko jedno - trzy punkty pojechały do Szczecina.

Następnie o godzinie 17:30 przy Bułgarskiej w jednym z hitów weekendu będący na fali wznoszącej Lech Poznań ograł Widzew Łódź 2:0 strzelając oba gole w ciągu 2 minut. Kolejarz w minionym tygodniu mógł dopisać do swojego konta 9 punktów, czy by forma im wróciła.

W poniedziałek odbyły się dwa ostanie spotkania z tej kolejki. Piasta Gliwice zmierzył się przed własną publicznością z dotychczasowym sąsiadem w tabeli Miedzią Legnica, która podobnie jak inny beniaminek Widzew Łódź zakończyła już udział w Pucharze Polski 2022/2023. Czy trener Miedzi skupi się teraz na wyprowadzeniu beniaminka z strefy spadkowj.

Wisła Płock, która chciała wrócić na fotel lidera podejmowała Górnika Zabrze.  „Nafciarze” to spotkanie kończyli w dziesiątkę po tym jak w drugiej połowie z murawy za czerwoną kartkę wyleciał Rafał Wolski.

Na samym dole pod wynikami  publikujemy listę najlepszych strzelców po zakończeniu 8 kolejki, zapisał się w niej nasz zawodnik, czy wiecie już który.

5 goli – Rafał Wolski (Wisła Płock)
4 gole – Maciej Domański (Stal Mielec), Bartłomiej Pawłowski (Widzew Łódź), Bartosz Śpiączka (Korona Kielce), Michał Rakoczy (Cracovia Kraków)